10. İleri Cerrahi Artroskopi Kursu Ankara’da yapıldı

  • Home
  • 10. İleri Cerrahi Artroskopi Kursu Ankara’da yapıldı
10. İleri Cerrahi Artroskopi Kursu Ankara’da yapıldı

Türkiye Spor Yaralanmaları Artroskopi ve Diz Cerrahisi Derneği Ankara Şubesi ile birlikte TOTBİD Spor Travmatolojisi Şubesi tarafından düzenlenen “10. İleri Cerrahi Artroskopi Kursu” ve “1. Spor Travmatolojisi Çalıştayı” 18-20 Haziran 2009 tarihleri arasında Ankara’da yapıldı.

Çankaya Ortopedi Grubu’ndan Prof. Dr. N. Reha Tandoğan’ın Başkanı olduğu bu kursta, grubumuzdan Dr. Asım Kayaalp, Dr. Kürşat Teker ve Dr. Uğur Gönç eğitici olarak görev yaptılar. Ortopedi ve Travmatoloji uzmanlarına ileri artroskopik cerrahi teknikler konusunda eğitim verilen üç günlük bu etkinlik sırasında hem teorik hem de pratik uygulamalara yer verildi. Adım adım cerrahi seanslarında, çift bant ön çapraz bağ cerrahisi ve postero-lateral rekonstrüksiyon gibi yeni teknikler interaktif olarak işlendi. Diz ve omuzun, anatomik disseksiyonu, açık cerrahide yardımcı olacak önemli noktaları hatırlamamız açısından çok yararlı oldu. Diz, omuz, kalça ve ayak bileği eklemlerindeki güncel artroskopik teknikler video ağırlıklı olarak yetkin eğiticiler tarafından sunuldu.

Her yıl düzenlenen bu toplantıya ileri artroskopik cerrahi tekniklerle ilgilenen bütün meslektaşlarımızı davet ediyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir