15. İleri Cerrahi Artroskopi Kursu başarı ile gerçekleştirildi

  • Home
  • 15. İleri Cerrahi Artroskopi Kursu başarı ile gerçekleştirildi
15. İleri Cerrahi Artroskopi Kursu başarı ile gerçekleştirildi

Türkiye Spor Yaralanmaları Artroskopi ve Diz Cerrahisi Derneği tarafından düzenlenen XV. İleri Cerrahi Artroskopi Kursu 13-14 Haziran 2014 tarihleri arasında Ankara’da yapıldı.

Kursta video ağırlıklı derslerin yanı sıra taze donmuş kadavra üzerinde diz eklemi ve omuzda ileri artroskopik cerrahi teknikler katılımcılara gösterildi. Konusunda üst düzey deneyime sahip eğiticiler eşliğinde kursiyerler artroskopik ön çapraz ve menisküs onarımı, omuz çıkığı cerrahisi ve rotator kas onarımı gibi ileri cerrahi teknikleri uygulama imkanı buldular.

Dr. Ahmet Atay, Dr. Reha Tandoğan, Dr. Halit Pınar

Artroskopik eğitimin en üst seviyesi olan taze kadavra eğitimi, hastalar için bir risk oluşturmadan gerçek cerrahi senaryolarının en uygun şartlarda oluşturulmasını sağlamaktadır. Bu kursta Ortoklinik hekimlerinden Dr. Asım Kayaalp ve Dr. Reha Tandoğan kursun organizasyonunda yer almanın yanı sıra, konuşmacı ve eğitici olarak görev aldılar.

Artroskopik cerrahi konusunda kendisini geliştirmek isteyen uzmanlara yönelik olan bu kurs, geçmiş yıllarda özel olarak tasarlanmış maketler üzerinde yapılmaktaydı. Bu yıl ilk kez taze kadavra uygulamaları ile kalitesini daha da artıran kurs büyük ilgi gördü.

İleri Artroskopi Kursu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir